Celtic Glasgow odpadł z eliminacji do Ligi Mistrzów. Porażka Szkotów po dogrywce

ninopavisic / shutterstock.com
Celtic Glasgow pożegnał się z eliminacjami do Ligi Mistrzów już w II rundzie. Wicemistrzowie Szkocji odpadli z rywalizacji z duńskim Midtjylland.
To nie są udane miesiące dla kibiców Celtiku Glasgow. Najpierw etatowi mistrzowie Szkocji stracili panowanie w kraju na rzecz Rangersów prowadzonych przez Stevena Gerrarda. Teraz zaś pożegnali się z Ligą Mistrzów już na etapie II rundy kwalifikacji.
Celtic nie sprostał duńskiemu Midtjylland. W pierwszym meczu w Glasgow padł wynik 1:1. Do rewanżu "The Bhoys" przystępowali z nadzieją na korzystny wynik. I faktycznie - lepiej rozpoczęli spotkanie, bo w 48. minucie do siatki rywali trafił McGregor.
Gospodarze nie mieli jednak zamiaru się poddawać i już w 61. minucie doprowadzili do wyrównania. Gola po podaniu Sisto zdobył Mabil.
Więcej bramek w regulaminowym czasie gry nie padło, w związku z czym do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka.
W niej lepsi okazali się zawodnicy Midtjylland. W 94. minucie na listę strzelców wpisał się Onyedika. Celtic nie zdołał odpowiedzieć - w dodatkowym czasie właściwie stanowił jedynie tło dla lepiej zorganizowanych przeciwników.
Midtjylland - Celtic Glasgow 2:1 po dogrywce (Mabil, Onyedika - McGregor)
W pozostałych spotkaniach awans do III rundy zapewniły sobie drużyny: Olympiakosu, Szeryfu Tiraspol, CFR Cluj, PSV, Łudogorca, Young Boys oraz Crvenej Zvezdy. Wczoraj w tym gronie znalazła się Legia Warszawa, która o przepustkę do IV rundy zmierzy się z Dinamem Zagrzeb.
Tomasz Bratkowski28 Jul 2021 · 22:16