Celtic Glasgow poza Ligą Mistrzów! Piłkarze Ferencvarosi TC sprawili dużą niespodziankę

ninopavisic / shutterstock.com
Celtic Glasgow podzielił los Legii Warszawa i odpadł w II rundzie el. Ligi Mistrzów. Szkocka drużyna przegrała z Ferencvarosi TC 1:2 (0:1).
Liga Mistrzów nie dla Celtiku Glasgow. Podopieczni Neila Lennona totalnie rozczarowali w starciu z Ferencvarosi TC. Mimo dużej przewagi razili nieskutecznością i pożegnali się z walką o fazę grupową Ligi Mistrzów.
Węgrzy pierwszą bramkę zdobyli w 7. minucie. Wówczas David Siger uderzył z dystansu i piłka ugrzęzła w siatce.
Celtic ruszył do odrabiania strata i dopięła swego w drugiej połowie. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Christie. Techniczny strzał zza pola karnego zaskoczył bramkarza przyjezdnych.
Gdy wydawało się, że szkocka drużyna dobije rywali, piłkarze Ferencvarosi TC zadali niespodziewany cios. Szybką kontrę wykończył Nguen i tym samym dał awans swojej drużynie do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.
Patryk Klimala cały mecz spędził na ławce rezerwowych.
Daniel Makarewicz26 Aug 2020 · 22:58