Celtic Glasgow zremisował z AEK-iem Ateny

dean bertoncelj / shutterstock.com
Celtic Glasgow zremisował przed własną publicznością z AEK-iem Ateny 1:1 (1:1) w ostatnim środowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się za tydzień w stolicy Grecji.
Na Celtic Park prowadzenie "The Bhoys" zapewnił po siedemnastu minutach gry precyzyjnym strzałem w długi róg Callum McGregor. Minutę przed przerwą wyrównał mocnym uderzeniem pod poprzeczkę Viktor Klonaridis.
Niespełna kwadrans po zmianie stron drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Konstantinos Galanopoulos, ale mistrzowie Szkocji nie potrafili wykorzystać gry w przewadze przez ponad pół godziny.
Mistrzowie Grecji obronili korzystny wynik do końcowego gwizdka arbitra i za tydzień na własnym stadionie wystarczy im bezbramkowy remis do awansu.