Cenne zwycięstwo i ucieczka ze strefy spadkowej FSV Mainz

Mainzerize, wikipedia
FSV Mainz 05 pokonało u siebie FC Koeln 3:1 (1:1) w jedynym piątkowym meczu 9. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Opel Arena prowadzenie przyjezdnym zapewnił po niespełna kwadransie gry Simon Terodde, który zaskoczył golkipera rywali uderzeniem w długi róg. Siedem minut później wyrównał Jean-Paul Boetius. Holender minął w polu karnym obrońcę i skierował piłkę do siatki z kilku metrów.
Trzynaście minut po zmianie stron kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Szwed Robin Quaison. Osiem minut przed końcem drużynę z Kolonii pogrążył jeszcze strzałem w krótki róg Levin Oztunali.
Ekipa z Moguncji po trzecim zwycięstwie w sezonie awansowali na trzynaste miejsce w tabeli. "Kozły" doznały szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i spadły na szesnastą lokatę w klasyfikacji.
Tomasz Bratkowski25 Oct 2019 · 22:30