Cenny remis w Portugalii! Polacy spadli do niższej dywizji, ale zachowali miejsce w pierwszym koszyku! [WIDEO]

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Reprezentacja Polski zremisowała z Portugalią 1:1 na zakończenie rywalizacji w Lidze Narodów.
Biało-czerwoni mieli swoje okazje w pierwszej połowie - między innymi poprzeczka Kędziory - ale to Portugalczycy strzelili gola. Renato Sanches dośrodkował na głowę Andre Silvy, a ten niepilnowany nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.
Podopieczni Brzęczka do remisu doprowadzili w 66 minucie. Milik był przytrzymywany przez Danilo Pereirę i sędzia wskazał na rzut karny, a zawodnika Portugalii ukarał jeszcze czerwoną kartką. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i wykorzystał ją za drugiem razem, ponieważ pierwsza próba nie została uznana przez arbitra, który nakazał jej powtórzenie.
Do ostatniego gwizdka arbitra więcej bramek już nie zobaczyliśmy i mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1. Polacy rywalizację w Lidze Narodów zakończyli z dwoma punktami na ostatnim miejscu w grupie. Awans do fazy play off wywalczyła Portugalia z ośmioma "oczkami" na koncie. Drugie miejsce zajęli Włosi, którzy uzbierali pięć punktów.
Biało-czerwoni spadli do niżej dywizji, ale dzięki remisowi i lepszemu bilansowi bramkowemu od Niemców zachowali miejsce w pierwszym koszyku przed eliminacjami do Euro 2020.