Szalony mecz Chelsea z Ajaksem! Osiem goli, dwa samobóje i dwie czerwone kartki w jednej akcji! [WIDEO]

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Szalony mecz Chelsea z Ajaksem. Osiem goli, w tym dwa samobójcze, dwie czerwone kartki i podział punktów. Działo się!
Mecz rozpoczął się bardzo nieszczęśliwie dla Chelsea. Już w drugiej minucie po dośrodkowaniu Promesa z rzutu wolnego do samobója strzelił Abraham.
Chelsea szybko wyrównała - rzut karny wykorzystał Jorginho - ale to Ajax prowadził do przerwy. Goście strzelili jeszcze dwa gole: najpierw trafił Promes, później piłkę do własnej bramki wbił Kepa.
Hiszpan miał niesamowitego pecha. Piłka po dośrodkowaniu Ziyecha z rzutu wolnego odbiła się od słupka, trafiła w twarz próbującego interweniować bramkarza Chelsea i wpadła do bramki.
Ajax kolejnego gola strzelił w 55. minucie. Bramkę zdobył wówczas van de Beek.
Choć goście prowadzili już 4:1, to mecz wcale nie był rozstrzygnięty. W 63. minucie bramkę zdobył Azpilicueta, a niedługo później nastąpiły chwile, które wstrząsnęły Ajaksem. W ciągu kilkunastu sekund z boiska za czerwone kartki wylecieli Blind i Veltman! Obaj zawodnicy w jednej akcji zapracowali na drugie żółte kartki.
Chelsea wykorzystała sytuację. W 71. minucie drugi rzut karny wykorzystał Jorginho, a trzy minuty później wynik na 4:4 ustalił Reece James. Później piłka wpadła do bramki Ajaksu raz jeszcze - gol Azipilcuety nie został jednak uznany po analizie VAR.
Marcin Karbowski05 Nov 2019 · 21:54