Chelsea FC coraz bliżej Ligi Mistrzów! "The Blues" męczyli się z outsiderem, ale wyszarpali zwycięstwo [WIDEO]

Chelsea coraz bliżej Ligi Mistrzów! "The Blues" męczyli się z outsiderem, ale wyszarpali zwycięstwo [WIDEO]
Screen z TV
Piłkarze Chelsea Londyn uciekają grupie pościgowej i są coraz bliżej zakończenia rozgrywek Premier League na najniższym stopniu podium. Podopieczni Franka Lamparda pokonali na Stamford Bridge outsidera ligi, Norwich. Gola na wagę trzech punktów zdobył Olivier Giroud.
Ostatnia dotkliwa porażka z Sheffield United mogła spowodować spadek Chelsea na piąte miejsce w Premier League. Punkty straciły jednak również Leicester City oraz Manchester United, dzięki czemu ekipa ze stolicy utrzymała się na trzeciej pozycji.
W spotkaniu z ostatnim w tabeli Norwich "The Blues" byli zdecydowanymi faworytami. Mieli optyczną przewagę, lecz nie przekładało się to na klarowne sytuacje podbramkowe. W pierwszych 30 minutach szczęścia próbowali między innymi Christian Pulisic oraz Olivier Giroud, lecz obu brakło precyzji.
Tim Krul po raz pierwszy musiał wykazać się w 36. minucie. Wówczas Pulisic uderzył pod porzeczkę, ale golkiper gości nie dał się pokonać. Gdy wydawało się, że Norwich utrzyma korzystny wynik do przerwy, akcja dwójki najaktywniejszych piłkarzy Chelsea przyniosła gospodarzom gola. Pulisic dośrodkował z lewej strony, a Giroud z pięciu metrów umieścił piłkę w siatce.
Kepa Arrizabalaga przez cały mecz był praktycznie bezrobotny. W drugiej połowie obraz gry zbytnio się nie zmienił. Chelsea atakowała, lecz nie przynosiło to przez długi czas zbytniego efektu.
Goręcej pod bramką Norwich zrobiło się dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. Najwięcej kłopotów rywalom znów sprawiali Pulisic oraz Giroud. W 75. minucie ten drugi występował w roli podającego, a Amerykanin starał się wykończyć akcję, lecz Krul był na posterunku. Po chwili Holender obronił także strzał Marcosa Alonso.
Ostatecznie wynik już się nie zmienił, ale wygrana Chelsea 1:0 oznacza, że "The Blues" znacznie przybliżyli się do upragnionej kwalifikacji do Champions League. Mają cztery punkty przewagi nad Leicester City oraz Manchesterem United, a także jeden mecz rozegrany więcej.
Maciej Pietrasik14 Jul 2020 · 23:10