Chelsea FC. Nieskuteczny jak Timo Werner. Sześć pudeł, które trudno wyjaśnić [WIDEO]

Nieskuteczny jak Timo Werner. Sześć pudeł Niemca, które trudno wyjaśnić [WIDEO]
Han Yan / Press Focus
Timo Werner ma w tym sezonie wyjątkową zdolność do marnowania znakomitych okazji strzeleckich. Niemiec zaliczył już sześć trudnych do wyjaśnienia pudeł.
Werner w sobotnim meczu Chelsea z Leeds (3:1) popisał się dość niezwykłym wyczynem. Choć piłka spadła mu pod nogi kilkadziesiąt centymetrów przed bramką, to nie potrafił wepchnąć jej do siatki. Dobitka też okazała się nieskuteczna - niemiecki napastnik kopnął w poprzeczkę.
Nie było to jedyne tak spektakularne pudło Wernera w bieżących rozgrywkach. Napastnik Chelsea zepsuł aż sześć sytuacji, w których współczynnik xG, czyli goli oczekiwanych, wynosił 0,4 i więcej. Im wyższa jest liczba określająca ten parametr, tym lepsza okazja do zdobycia bramki.
Mimo tego dorobek Wernera w barwach Chelsea wcale nie jest zły. W siedemnastu meczach we wszystkich rozgrywkach Niemiec strzelił osiem goli.
Taki dorobek daje mu miano najlepszego strzelca Chelsea. 24-latek grał jednak najwięcej z atakujących - na boisku łącznie spędził już 1394 minuty. Olivier Giroud, który zdobył siedem bramek, grał zaledwie przez 352 minuty. Tammy Abraham, autor pięciu goli, zaliczył 784 minuty.
Werner trafił do Chelsea latem tego roku. RB Lipsk na jego sprzedaży zarobił aż 53 mln euro.
Marcin Karbowski07 Dec 2020 · 15:17
Źródło: Twitter