Chelsea FC w finale FA Cup! "The Blues" pokonali Manchester City [WIDEO]

Chelsea w finale FA Cup! "The Blues" pokonali Manchester City [WIDEO]
Chelsea wyeliminowała Manchester City w półfinale FA Cup. Podopieczni Thomasa Tuchela wygrali 1:0.
TUTAJ przeczytasz relację akcja po akcji z tego spotkania.
W pierwszej połowie dzisiejszego meczu niestety obserwowaliśmy piłkarskie szachy. Gra toczyła się głównie w środku pola i żadna z drużyn nie zdołała sobie stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia bramki.
Po przerwie Manchester błyskawicznie otrzymał dwa bolesne ciosy. Najpierw Kevin de Bruyne musiał opuścić murawę ze względu na kontuzję prawej nogi. W miejsce Belga wszedł Phil Foden, którym zanotował cichy występ.
W 57. minucie Chelsea wyprowadziła zabójczy atak, który zakończył się trafieniem Hakima Ziyecha. Duży udział przy tej bramce miał asystujący Timo Werner. Niemiec w znakomity sposób urwał się defensywie rywali i wyłożył piłkę do niekrytego Ziyecha.
Kilka minut po akcji bramkowej Ziyech mógł po raz kolejny wpisać się na listę strzelców, ale tym razem jego strzał skutecznie obronił Steffen.
Fatalne spotkanie rozegrał Raheem Sterling. Anglik irytował nieskutecznymi dryblingami, notował mnóstwo niecelnych podań, a w 84. minucie przestrzelił w dobrej sytuacji. Była to jedna z niewielu okazji "The Citizens". Podopieczni Guardioli mieli dziś znacznie większe posiadanie piłki, ale rywale skutecznie neutralizowali ich wszystkie ataki.
"The Blues" bronili się pewnie i dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. W doliczonym czasie gry do siatki trafił jeszcze Christian Pulisic, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej.
Chelsea zagra w decydującym spotkaniu ze zwycięzcą jutrzejszego półfinału, w którym zagrają Leicester i Southampton.
Adam Kłos17 Apr 2021 · 20:26