Chelsea lepsza od Leeds United. Zdumiewające pudło Timo Wernera, kolejny gol Oliviera Giroud [WIDEO]

Calabrese / Press Focus
Chelsea wygrała z Leeds United 3:1. Cały mecz w barwach "Pawi" rozegrał Mateusz Klich.
Mecz zaczął się świetnie dla Leeds, które objęło prowadzenie już w 4. minucie. Kapitalnym podaniem popisał się Phillips, do piłki doszedł Bamford, minął Mendy'ego i trafił do opuszczonej przez niego bramki.
W 9. minucie do bramki powinien trafić Timo Werner, ale spudłował w sposób trudny do wyjaśnienia. Niemiec stał metr przed pustą bramką, ale jego pierwsze uderzenie nie leciało nawet w jej kierunku, a poprawka zatrzymała się na poprzeczce.
Chelsea ostatecznie wyrównała w 27. minucie za sprawą znakomicie ostatnio dysponowanego Giroud. Francuz strzałem z kilku metrów wykończył dośrodkowanie Jamesa.
Gospodarze objęli prowadzenie w 61. minucie. Najwyżej do dośrodkowania Mounta z rzutu rożnego wyskoczył Zouma i głową skierował piłkę do bramki.
Wynik meczu już w doliczonym czasie ustalił Christian Pulisic.
Chelsea przynajmniej do niedzieli będzie liderem tabeli. Leeds na razie jest trzynaste.