Chelsea może zostać wykluczona z Ligi Mistrzów! "BBC" ujawnia czarny scenariusz dla londyńczyków

Chelsea może zostać wykluczona z Ligi Mistrzów! "BBC" ujawnia czarny scenariusz dla londyńczyków
MB Media / PressFocus
Autor: Hubert Kowalczyk 23 maj 2022 | 22:47
Chelsea może nie zagrać w przyszłej edycji Ligi Mistrzów! "The Blues", mimo zajęcia trzeciego miejsca w Premier League, grozi wykluczenie z rozgrywek. O szczegółach tej niepokojącej dla londyńczyków wizji pisze "BBC".
W minionym sezonie Premier League Chelsea nie miała większych szans w rywalizacji z Liverpoolem oraz Manchesterem City. Jednocześnie podopieczni Thomasa Tuchela zaprezentowali się na tyle dobrze, że wywalczyli trzecie miejsce.
Dalsza część tekstu pod wideo
Lokata ta, przynajmniej w teorii, premiowana jest bezpośrednim awansem do fazy grupowej kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem może być jednak inaczej.
"BBC" informuje bowiem, że Chelsea dalej ma znaczne problemy z ostatecznym przejęciem klubu przez konsorcjum Todda Boehly'ego, o którym więcej informacji znajdziecie TUTAJ. Ceniony dziennikarz Dan Roan twierdzi, że brytyjski rząd jest gotowy do zaakceptowania oferty opiewającej na 4,25 miliarda funtów, która została złożona przez Amerykanina.
Problemem "The Blues" jest jednak uciekający czas. Zgodę na taki ruch musi bowiem wyrazić jeszcze rząd Portugalii. Dlaczego akurat tego kraju? Wszystko z powodu Romana Abramowicza, który posługuje się portugalskim paszportem.
Obecnie trwają prace ministrów z Półwyspu Iberyjskiego, którzy debatują na ten temat ze swoimi odpowiednikami z Komisji Europejskiej. Wszystkim stronom zależy bowiem na tym, aby przejęcie klubu nie pozostawało żadnych niedomówień w kwestii legalności.
Należy jednak pamiętać, że Chelsea igra w tym wypadku z ogniem. "BBC" dodaje, że Angielski Związek Piłki nożnej ma czas do początku czerwca, aby podać listę drużyn, które w jej imieniu będą występowały w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Jeśli przejęcie klubu nie zostanie zatwierdzone przez 30 maja, "The Blues" mogą zostać wykluczeni z tych prestiżowych rozgrywek z powodu braku stosownej licencji!
Jednym z potencjalnych rozwiązań, na które może wówczas zdecydować się FA, jest promocja zespołu, który zajął piąte miejsce w tabeli. Przy takim scenariuszu niespodziewana szansa otworzy się dla lokalnego rywala Chelsea - Arsenalu.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: BBC