Chelsea nie potrafiła pokonać Burnley. Cztery gole i podział punktów na Stamford Bridge

CosminIftode / shutterstock.com
Chelsea FC zremisowała u siebie z Burnley FC 2:2 (2:2) w meczu 35. kolejki Premier League. Dla obu zespołów to siódmy podział punktów w tym sezonie.
Piłkarze "The Blues" już przed rozpoczęciem spotkania byli świadomi, że wygrana u siebie da im awans na trzecie miejsce. Jednak to goście objęli prowadzenie już w ósmej minucie. Jeff Hendrick uderzył mocno sprzed pola karnego i pokonał Kepę Arrizabalagę.
Jeszcze przed upływem kwadransa gry Chelsea prowadziła 2:1. Wyrównał N'Golo Kante po strzale z pola karnego i asyście Edena Hazarda. Drugiego gola dla londyńczyków strzelił Gonzalo Higuain, który uderzył silnie pod poprzeczkę.
Piłkarzy Burnley to nie podłamało i w 24. minucie Ashley Barnes zdobył bramkę na 2:2. Napastnik wykończył akcję "The Clarets" strzałem z kilku metrów.
W drugiej połowie gospodarze atakowali, szukali decydującego trafienia, ale ostatecznie spotkanie na Stamford Bridge zakończyło się remisem.
W tabeli Premier League Chelsea FC jest czwarta z dorobkiem 67 punktów. Natomiast Burnley FC zajmuje piętnastą pozycję, mając na koncie 40 punktów.
W wyjściowych jedenastkach obu drużyn wybiegło łącznie 11 Anglików, z czego 9 to byli piłkarze Burnley FC.
Łukasz Karyniewski22 Apr 2019 · 22:59