Chelsea pewna wielkiego transferu. Fabrizio Romano zdradza szczegóły transakcji wewnątrz Premier League

Chelsea pewna wielkiego transferu. Fabrizio Romano zdradza szczegóły transakcji wewnątrz Premier League
Jeremy Landey/Pressfocus
Autor: Hubert Kowalczyk 05 Sie 2022 | 07:39
Marc Cucurella zostanie nowym piłkarzem Chelsea. Fabrizio Romano ujawnił, że piłkarz Brighton przeszedł już testy medyczne i nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączył do ekipy "The Blues".
Możliwość sprowadzenia Marca Cucurelli sondowały dwa angielskie kluby - Chelsea oraz Manchester City. Na przeprowadzkę naciskał sam zawodnik, który wręczył zarządowi Brighton "żądanie transferu".
Dalsza część tekstu pod wideo
Ostatecznie jednak "The Citizens" nie byli w stanie spełnić oczekiwań "Mew" i musieli wycofać się z negocjacji. W wyścigu pozostała Chelsea, która w ciągu kolejnych kilkudziesięciu godzin dopięła głośny transfer, chociaż w tej sprawie pojawiały się sprzeczne informacje (więcej TUTAJ).
Zdaniem Fabrizio Romano przenosiny Marca Cucurelli na Stamford Bridge są już przesądzone. Ceniony obrońca przeszedł testy medyczne, stanowiące jeden z ostatnich etapów finalizacji głośnej transakcji.
Włoski dziennikarz dodaje, że londyńczycy zapłacą przynajmniej 55 milionów funtów za swojego nowego piłkarza. Kolejne siedem milionów funtów zostało zapisane w umowie w formie bonusów.
Co więcej, szeregi Brighton wzmocni Levi Cowill. Młody defensor trafi tam na wypożyczenie do końca sezonu 2022/23.
Do tej pory Marc Cucurella wystąpił w 35 meczach na poziomie Premier League. 24-letni Hiszpan może grać jako lewy wahadłowy oraz jeden z trzech środkowych obrońców.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Fabrizio Romano

Dyskusja 9