Chelsea awansowała mimo porażki. Nieziemski gol dla FC Porto [WIDEO]

Chelsea obroniła zaliczkę z pierwszego meczu z FC Porto i zagra w półfinale Ligi Mistrzów. W rewanżu 1/4 finału Ligi Mistrzów drużyna Thomasa Tuchela przegrała ze "Smokami" 0:1.
Chelsea i Porto rywalizowały w nietypowych okolicznościach. Oba mecze odbyły się na neutralnym terenie - w Sewilli. Drużyna Thomasa Tuchela już w pierwszym spotkaniu wykonała ogromny krok do ćwierćfinału. W roli gościa wygrała 2:0.
Tuchel na rewanżowy mecz wystawił skład bez żadnego nominalnego napastnika. Za ofensywę odpowiadali Mount, Havertz i Pulisić.
Być może to zaważyło na przebiegu pierwszej połowy. Przewagę miało Porto, ale w żaden sposób nie potrafiło jej udokumentować. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie żadna z drużyn nie była w stanie oddać choćby jednego celnego strzału.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Częściej przy piłce było Porto, Chelsea kontrolowała grę. Nadal brakowało spięć pod bramkami.
Goście jedynego gola strzelili w doliczonym czasie gry. Do bramki efektownym uderzeniem przewrotką trafił Taremi. To było jednak za mało, by awansować do kolejnej rundy.
Marcin Karbowski13 Apr 2021 · 22:54