Chelsea wreszcie się przełamała! Pierwsze zwycięstwo "The Blues" po powrocie Franka Lamparda [WIDEO]

Chelsea zdobyła pierwsze punkty po powrocie Franka Lamparda na ławkę trenerską. Londyńczycy wygrali 3:1 z Bournemouth w 35. kolejce Premier League.
W ostatnich tygodniach Chelsea znajdowała się w tragiczniej formie. Pod wodzą Franka Lamparda "The Blues" przegrali sześć kolejnych meczów z rzędu, strzelając w nich tylko dwa gole.
Dziś londyńczycy dobrze rozpoczęli starcie z Bournemouth. Już w 9. minucie Conor Gallagher pokonał Neto. Radość gości ze Stamford Bridge nie trwała długo, ponieważ w 21. minucie bramkę wyrównującą zdobył Matias Vina.
Niewiele brakowało, aby "Wisienki" szybko zdobyły drugą bramkę i wyszły na prowadzenie. Ryan Christie wypracował sobie pozycję strzelecką w polu karnym Chelsea, po czym oddał minimalnie niecelny strzał. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.
W 58. minucie Trevoh Chalobah znalazł się pod polem karnym "Wisienek". Obrońca oddał jednak niecelny strzał. Chwilę później Frank Lampard przeprowadził dwie zmiany, wprowadzając na boisko Rubena Loftusa-Cheeka oraz Raheema Sterlinga.
W 71. minucie Vina stanął przed szansą na skompletowanie dubletu. Urugwajczyka powstrzymał dobrze ustawiony Kepa Arrizabalaga. Bramkę na 2:1 zdobył za to Benoit Badiashile, wykorzystując asystę Hakima Ziyecha.
Wynik spotkania ustalił Joao Felix. Po zwycięstwie Chelsea awansowała na 11. miejsce w tabeli. Bournemouth zajmuje 14. pozycję.
W drugim meczu Premier League rozgrywanym od godziny 16:00 Tottenham pokonał Crystal Palace 1:0. Wynik meczu w doliczonym czasie pierwszej połowy otworzył Harry Kane, dla którego było to 26. trafienie w tym sezonie ligowym.
W drugiej połowie Crystal Palace szukało okazji na zdobycie bramki wyrównującej, jednak nieskutecznością wykazywał się choćby Wilfried Zaha. Ostatecznie "Orły" przegrały i zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli. Tottenham jest szósty.
Adam Kłos06 May 2023 · 17:56