CHELSEA WYGRAŁA LIGĘ MISTRZÓW! "The Blues" pokonali Manchester City [WIDEO]

Chelsea została najlepszą drużyną w Europie! "The Blues" w finale Ligi Mistrzów pokonali Manchester City 1:0.
TUTAJ przeczytasz relację na żywo z dzisiejszego spotkania.
Mecz rozpoczął się od znakomitego zagrania Edersona. Bramkarz udowodnił, że dysponuje nieprzeciętnym przeglądem pola, uruchamiając Raheema Sterlinga. Anglik wbiegł z piłką w pole karne, ale nie wykończył akcji.
Później do głosu doszła Chelsea. Dwie dobre sytuacje zmarnował Timo Werner. Niemiec najpierw nie trafił w piłkę po wrzutce z lewego skrzydła, a kilka minut później trafił prosto w Edersona.
Wynik spotkania otworzył dopiero rodak Wernera, Kai Havertz. W 42. minucie wykorzystał świetne podanie od Masona Mounta, minął Edersona i wpakował piłkę do pustej bramki.
Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej tragicznej informacji dla City. Z boiska musiał zejść Kevin De Bruyne, który doznał urazu głowy.
"The Citizens" napierali, ale nie potrafili przedrzeć się przez defensywę rywali. W 72. minucie zresztą to Chelsea mogła jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale dobrej okazji nie wykorzystał Christian Pulisic.
Ostatecznie londyńczycy dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końca. Chelsea po raz drugi w historii wygrała Ligę Mistrzów. Po raz pierwszy "The Blues" triumfowali w sezonie 2011/12.
Adam Kłos29 May 2021 · 22:56