Chorwacja z medalem mistrzostw świata! Fantastyczny mecz, efektowne gole, Maroko pokonane [WIDEO]

Paul Chesterton/Pressfocus
Chorwacja została trzecią najlepszą drużyną mistrzostw świata w Katarze! "Vatreni" w meczu o brązowy medal wygrali 2:1 z Marokiem.
Już w 3. minucie Bono był o mały włos od zdobycia kuriozalnej bramki samobójczej. Golkiper Maroka niecelnie podał piłkę, ta nieznacznie minęła słupek bramki i wyszła za linię końcową.
W 7. minucie Chorwaci wyszli na prowadzenie. Po kapitalnym rozegraniu rzutu wolnego Josko Gvardiol trafił do siatki głową.
Marokańczycy wzięli przykład ze swoich rywali. Już kilkadziesiąt sekund później "Lwy Atlasu" rozegrały rzut wolny w tak skuteczny sposób, że do remisu doprowadził Achraf Dari.
Po kwadransie Dari zanotował kluczową interwencję w obronie. Stoper w ostatniej chwili wybił piłkę zagrywaną z głębi pola do Andreja Kramaricia. Po chwili doszło do starcia Achrafa Hakimiego z Marko Livają. Chorwat upadł w polu karnym Maroka, ale sędzia nie podyktował jedenastki.
W 18. minucie Chorwaci wyszli z szybkim kontratakiem. Ivan Perisić w swoim stylu zszedł do środka, ale jego strzał został zablokowany. Następnie Bono złapał piłkę po uderzeniu głową Kramaricia.
W 24. minucie Luka Modrić kompletnie zmylił rywali, wypracował sobie pozycję strzelecką, ale Bono sparował piłkę po uderzeniu pomocnika Realu Madryt. Później nastąpiła odpowiedź Maroka. Sofiane Boufal odnalazł się w polu karnym Chorwacji, ale skrzydłowego zatrzymał Gvardiol.
Jeszcze przed przerwą Chorwaci zdobyli drugą bramkę. Fantastycznym strzałem popisał się Mislav Orsić, dzięki czemu Chorwacja do przerwy prowadziła 2:1.
Już na początku drugiej połowy Orsić mógł skompletować dublet. Tym razem zawodnika Dinama Zagrzeb powstrzymał dobrze ustawiony Bono. W 51. minucie Livaja wygrał pojedynek powietrzny i doszedł do piłki zagrywanej przez Lovro Majera. Napastnik Chorwacji oddał jednak niecelny strzał.
W kolejnej akcji Ivan Perisić błysnął umiejętnościami gry defensywnej. Zawodnik Tottenhamu umiejętnie odprowadził piłkę za linię końcową, blokując Youssefa En-Nesyriego.
W 55. minucie Mateo Kovacić prostopadłym podaniem uruchomił Kramaricia. Napastnik pogubił się w polu karnym Maroka i z całej akcji nic nie wyszło. Po godzinie gry Kamarić musiał zejść z boiska z powodu problemów zdrowotnych. Później urazu doznał Dari, strzelec gola na 1:1.
W 76. minucie doszło do sporej kontrowersji. W polu karnym Maroka kopnięty został Gvardiol. Arbiter z Kataru nie zdecydował się jednak podyktować jedenastki dla Chorwacji. Sytuacja jest szeroko komentowana przez dziennikarzy i ekspertów, o czym szerzej piszemy TUTAJ.
W 88. minucie Mateo Kovacić nie wykorzystał dobrej okazji na zdobycie trzeciej bramki. W doliczonym czasie gry En-Nesyri wzbił się w powietrze, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chorwacja ostatecznie wygrała 2:1 i zapewniła sobie brązowy medal mistrzostw świata.
Adam Kłos17 Dec 2022 · 17:54