Ciro Immobile wyrównał rekord Serie A, lecz Lazio przegrało z Napoli. Grał Piotr Zieliński [WIDEO]

Screen z TV
Ciro Immobile wyrównał rekord Gonzalo Higuaina pod względem największej liczby bramek zdobytych w jednym sezonie Serie A. Włoch trafił do siatki w spotkaniu z Napoli, ale Lazio przegrało z drużyną Gennaro Gattuso 1:3.
Już wcześniej stało się jasne, że Ciro Immobile zdobędzie koronę króla strzelców ligi włoskiej oraz Złotego Buta. Po 37. kolejce Serie A snajper Lazio miał o jedną bramkę więcej od Roberta Lewandowskiego. Teoretycznie obu mógł jeszcze wyprzedzić Cristiano Ronaldo, lecz Portugalczyk w ogóle nie zagrał z Romą.
Pierwszą okazję napastnik miał już w piątej minucie, ale nie trafił czysto w piłkę. Po chwili to Napoli wyszło na prowadzenie. Dries Mertens wyłożył piłkę Fabianowi Ruizowi, który technicznym strzałem przymierzył sprzed pola karnego.
W 22. minucie był już remis. Do siatki trafił nie kto inny, jak niemal niezawodny w tym sezonie Immobile. Dla Włocha był to 36. gol w całych rozgrywkach. Wyrównał tym samym rekord Gonzalo Higuaina, który zanotował tyle samo trafień w barwach Napoli.
W 52. minucie Piotr Zieliński świetnie wypatrzył Lorenzo Insigne, który błyskawicznie obsłużył Mertensa. Belg był faulowany w polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr.
Rzut karny na gola zamienił Insigne. Później bliski szczęścia był także Callejon, lecz minimalnie się pomylił. Już w doliczonym czasie gry bramkarza Lazio pokonał za to Politano.
Ostatecznie Napoli wygrało 3:1 i zajęło siódme miejsce w Serie A. Lazio nie wykorzystało okazji, aby wskoczyć na podium - musi się zadowolić czwartą lokatą. Piotr Zieliński rozegrał 85 minut. Arkadiusz Milik spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.
Maciej Pietrasik01 Aug 2020 · 22:53