City rozgromione w derbach Nowego Jorku!

lev radin/Shutterstock
New York Red Bulls pokonali New York City 4:0 w sobotnich derbach miasta w amerykańskiej Major League Soccer. Bohaterem spotkania został Alejandro Romero, który strzelił gola i zanotował dwie asysty.
Nie minęły jeszcze cztery minuty i gospodarze prowadzili 2:0. Wynik otworzył Romero. Następnie Argentyńczyk podał do Floriana Valota, który podwyższył prowadzenie.
W 35. minucie trzecią bramkę dla miejscowych zdobył Bradley Wright-Phillips. Przy trafieniu Anglika ponownie asystował Romero. W końcówce wynik ustalił Derick Burckley Etienne.
Po tej wygranej Red Bulls zajmują czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej z 15 punktami po ośmiu rozegranych meczach. Ich kolejnym rywalem będzie drużyna Colorado Rapids.
Natomiast City są liderem ze zdobytymi 20 „oczkami” w 10 spotkaniach. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Los Angeles FC.