City wygrało na Old Trafford i ma już 11 punktów przewagi nad drugim MU. Ederson ratuje zwycięstwo w końcówce meczu! [VIDEO]

CosminIftode / shutterstock.com
Manchester United przegrał 1:2 z Manchesterem City na Old Trafford w szesnastej kolejce Premier League.
Pełną relację z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Od początku przewagę mieli goście. Wystarczy powiedzieć, że podopieczni Josepa Guardioli zdecydowanie częściej byli przy piłce (75% posiadania piłki po pierwszej połowie), a przez pierwsze trzydzieści minut oddali sześć strzałów podczas gdy gospodarze ani jednego. Zawodnicy Jose Mourinho ograniczyli się głównie do obrony własnej bramki, broniąc się niemal wszystkimi zawodnikami na własnej połowie.
Na pierwsze bramki musieliśmy czekać do 43 minuty. To "The Citizens" wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do Davida Silvy zgrał Nicolas Otamendi, a Hiszpan wpakował ją do siatki z najbliższej odległości.
Goście nie cieszyli się długo z prowadzenia. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Marcus Rashford. Fatalny błąd popełnił Fabian Delph, który przepuścił piłkę w polu karnym, ta spadła pod nogi młodego Anglika i za moment wylądowała w bramce strzeżonej przez Edersona.
Na początku drugiej odsłony gracze Josepa Guardioli ponownie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z wolnego przez Davida Silvę, Romelu Lukaku tak wybijał piłkę, że trafił nią w Chrisa Smallinga, ta odbiła się i spadła pod nogi Otamendiego, który pewnym strzałem z piątego metra pokonał Davida De Geę.
W kolejnych minutach to goście nadal dominowali, mieli okazje do podwyższenia - chociażby strzał De Bruyne - a gospodarze z kolei nie mieli za bardzo pomysłu na grę. Dopiero w 75 minucie coś się ruszyło, kiedy to Ederson wybił na rzut rożny silny strzał Rashforda.
W 84 minucie powinien być remis, ale gości przed utratą bramki uratował Ederson. Najpierw z piątego metra huknął Romelu Lukaku, trafił jednak golkipera rywali w twarz, a ten zdołał się jeszcze się pozbierać i obronić dobitkę Maty.
Ostatecznie "The Citizens" wygrali 2:1 i mają już jedenaście punktów przewagi nad drugim Manchesterem United.