Co z kolanem Roberta Lewandowskiego? Mamy najnowsze wieści [NASZ NEWS]

Press Focus
Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, które pomogły Polsce pokonać Andorę 3:0. Kapitan reprezentacji Polski opuszczał jednak boisko z grymasem bólu na twarzy, trzymając się za prawe kolano. Czy napastnik doznał poważniejszego urazu? Jak ustaliliśmy, dziś przed południem zostanie wykonany mu rezonans magnetyczny, który wyjaśni sytuację.
Lewandowski opuszczał boisko w 63. minucie z poczuciem wykonania przy Łazienkowskiej. Strzelił Andorze dwa gole, ma ich już 66 w kadrze, ale z boiska schodził lekko utykając. Po opuszczeniu murawy piłkarz momentalnie oddał się w ręce sztabu medycznego reprezentacji. Lekarze obłożyli kolano lodem.
- Robert poczuł ból w kolanie. W poniedziałek przejdzie badania, które pokażą, czy wszystko jest w porządku. Mamy nadzieję, że ból minie - skomentował Paulo Sousa na pomeczowej konferencji.
Obrazki z Warszawy wywołały także strach w Monachium.
- Serce mi stanęło. Mam nadzieję, że ta kontuzja to nic poważnego - stwierdził Uli Hoeness w telewizji RTL. Niemiec omawiał tam mecze drużyn narodowych.
Honorowy prezydent Bayernu od razu spróbował dowiedzieć się więcej o urazie Lewandowskiego. Szybko przekazał widzom RTL kolejne informacje.
- Uraz Lewandowskiego nie jest tak groźny, jak to wyglądało. Wszystkie szczegóły poznamy po badaniach - wyjaśnił Hoeness.
Jak ustaliliśmy, Lewandowski przejdzie w poniedziałek przed południem badanie rezonansem magnetycznym, który ma dokładnie określić, co mu dolega. Czy jest to tylko przeciążenie, a może jednak coś poważniejszego?
Stan zdrowia 32-latka jest oczywiście istotny nie tylko dla Bayernu, który po przerwie międzynarodowej gra ważne mecze z RB Leipzig w Bundeslidze i PSG w Lidze Mistrzów, ale też dla reprezentacji Polski. Biało-czerwonych w marcowych meczach eliminacji do mistrzostw świata czeka jeszcze jeden mecz. W środę zagrają na wyjeździe z Anglią.