Co za akcja Michała Kubiaka! To będzie wizytówka mistrzostw Europy [WIDEO]

Polacy rozbili w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy rozbili Rosję 3:0. Ozdobą meczu była akcja z Michałem Kubiakiem w roli głównej.
Pierwszy i trzeci set były koncertowe w wykonaniu Polaków, którzy wygrali je - odpowiednio - do 14 i 19. Znacznie bardziej zacięta była druga partia. Biało-czerwoni wygrali w niej 26:24.
Już na początku drugiego seta oba zespoły rozegrały akcję, która może stać się wizytówką mistrzostw. Jej bohaterem był Michał Kubiak. Kapitan reprezentacji Polski zaczął od złego przyjęcia, które poskutkowało tym, że po chwili musiał atakować z mało komfortowej pozycji. Później uderzał jeszcze trzy razy - doprawdy rzadko się zdarza, by siatkarz w jedenej akcji był tak mocno eksploatowany.
Ostatnia próba była skuteczna. Choć do bloku skoczyło trzech Rosjan, to piłka po plasie Kubiaka trafiła w środek boiska.
Polacy czekają na rywala w półfinale mistrzostw. Zagrają w nim albo ze Słowenią, albo z Czechami.