Polska w półfinale mistrzostw Europy! Popis naszych siatkarzy [WIDEO]

Piotr Matusewicz/Pressfocus
Reprezentacja Polski awansowała do najlepszej czwórki mistrzostw Europy! W ćwierćfinale podopieczni Vitala Heynena rozbili Rosję 3:0.
Po raz ostatni graliśmy z Rosją w czerwcu tego roku w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Biało-czerwoni wygrali wtedy 3:1.
Polacy znakomicie rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Bartosz Kurek i Wilfredo Leon bez problemów kolekcjonowali kolejne punkty. Przy stanie 13:8 nasi reprezentanci całkowicie odjechali rywalom. Kolejne punkty Michała Kubiaka oraz skuteczna gra blokiem pozwoliły wygrać pierwszego seta wynikiem 25:14.
Drugi set był znacznie bardziej wyrównany. Jegor Kliuka oraz Aleksandr Wołkow potrafili przebić się przez polski blok. Ozdobą meczu była wymiana przy stanie 5:5 zakończona przez Michała Kubiaka.
W kolejnych wymianach obie drużyny szły punkt za punkt. W decydującym momencie drugiego seta na szczęście nasi rywale popełnili błąd i po zagraniu w aut wygraliśmy 26:24.
Trzeci set rozpoczął się od koncertowej gry Wilfredo Leona. 28-latek bombardował rywali zagrywkami, których nie mieli szans przyjąć. Przy stanie 7:3 selekcjoner Rosji poprosił o przerwę. Nadal Polacy potrafili utrzymać czteropunktową przewagę.
Pod siatką brylował Kubiak, który zanotował dziś 100% skuteczność ataków. Na zagrywce kapitalnie punktował też Jakub Kochanowski. Trzeci set zakończył się zwycięstwem 25:19.
W półfinale mistrzostw Europy Polska zagra ze zwycięzcą jutrzejszego spotkania Czechy - Słowenia.
Polska - Rosja 3:0 (25:14, 26:24, 25:19)
Adam Kłos14 Sep 2021 · 22:03