Co za gol Aritza Aduriza! Kapitalne trafienie Baska i porażka FC Barcelony na otwarcie La Ligi [WIDEO]

Edu del Fresno / Shutterstock.com
FC Barcelona przegrała 0:1 (0:0) w wyjazdowym meczu z Athletikiem Bilbao. Było to inaugurujące spotkanie sezonu La Ligi 2019/2020.
Na duże wyróżnienie za postawę w tym spotkaniu zasługuje Inaki Williams. Napastnik błyszczał w pojedynkach biegowych i stwarzał bardzo duże zagrożenie pod bramką gości.
To właśnie za jego sprawą Athletic mógł prowadzić już po pierwszym kwadransie. Dwukrotnie jednak dobrze interweniował Marc-Andre ter Stegen.
Najpierw w 7. minucie Williams skorzystał z wolnego miejsca na połowie gości, złożył się do strzału i uderzył z dystansu.
Osiem minut później miał kolejną okazję. Znów jednak na jego drodze stanął bramkarz FC Barcelony.
W kolejnych minutach goście próbowali zaatakować, ale ich gra wyglądała bardzo przeciętnie. Wśród głównych minusów można wskazać przewidywalność zagrań graczy Ernesto Valverde, a także słabą intensywność ich poczynań.
W końcówce I połowy boisko musiał opuścić Luis Suarez. Urugwajczyk doznał urazu. Zmienił go Rafinha, który w 44. minucie groźnie uderzył, ale ostatecznie nie zdobył bramki.
Druga połowa to głównie ofensywne próby gości. Groźnie uderzali m.in. Ivan Rakitić oraz Antoine Griezmann, ale piłka nie wpadła do bramki gospodarzy.
Wpadła za to do siatki gości - w 88. minucie na boisku pojawił się Aritz Aduriz, który zmienił Williamsa. Minutę później strzelił on fenomenalną bramkę przewrotką, która dała zwycięstwo jego drużynie.