Co za mecz Chelsea! "The Blues" rozbili Arsenal w finale i zdobyli Ligę Europy [WIDEO]

katatonia82/Shutterstock
Chelsea wygrała wysoko 4:1 z Arsenalem i zdobyła Ligę Europy.
W pierwszej połowie groźniejsi byli piłkarze Arsenalu. Już w 9 minucie Kepa musiał piąstkować, piłka spadła pod nogi Oezila, ale ten uderzył obok bramki.
Kilka minut później Lacazette wyszedł sam na sam z Kepą, padł w polu karnym, lecz sędzia nie dopatrzył się przewinienia i nie odgwizdał rzutu karnego.
W 28 minucie kapitalnie uderzył z dystansu Xhaka. Piłka przeszła po rękawicach golkipera "The Blues" i trafiła w poprzeczkę.
Przed przerwą swoje szanse mieli zawodnicy Sarriego. Najpierw Cech obronił strzał Emersona, a potem jeszcze lepiej interweniował po uderzeniu Girouda z szesnastego metra.
Francuskiemu napastnikowi udało się trafić do siatki rywali tuż po przerwie, kiedy pokonał Cecha po uderzeniu głową.
Jedenaście minut później mieliśmy 2:0. Kapitalną akcję "The Blues" wykończył Pedro, do którego zagrywał Hazard. Za moment Belg podszedł do jedenastki i zrobiło się 3:0.
Nadzieje "Kanonierom" dał jeszcze Iwobi, który w 69 minucie huknął nie do obrony. Trzy minuty zawodnicy Emery'ego zostali pozbawieni złudzeń, kiedy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Hazard. Belg zamknął akcję po centrze Girouda.
Chelsea ostatecznie wygrała aż 4:1 z Arsenalem i sięgnęła po Ligę Europy.
Jakub Kreśliński29 May 2019 · 22:50