Napoli. Najpierw pech, później gol! Arkadiusz Milik najskuteczniejszym Polakiem w historii Serie A [WIDEO]

Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com
SSC Napoli przegrało z AS Romą 1:2 (0:1) w wyjazdowym spotkaniu 11. kolejki Serie A.
Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze. Wyszli na prowadzenie w 19. minucie za sprawą ładnego uderzenia Nicolo Zaniolo.
Zaledwie kilka minut później mogli podwyższyć prowadzenie, ale Aleksandar Kolarov zmarnował rzut karny. Uderzenie z jedenastu metrów obronił Alex Meret.
Goście stwarzali sobie sytuacje, ale nie potrafili ich wykorzystać. W jednej z nich kapitalnie interweniował Chris Smalling.
Tuż przed przerwą mogło być 1:1. Dries Mertens wrzucił piłkę w pole karne Romy, a najwyżej do niej wyskoczył Arkadiusz Milik. Polak oddał strzał głową, ale trafił w poprzeczkę.
Piłka spadła pod nogi Zielińskiego, który huknął zza pola karnego. Futbolówka obiła słupek bramki gospodarzy.
Dziesięć minut po przerwie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Jordan Veretout wykorzystał strzał z rzutu karnego.
W 72. minucie Arkadiusz Milik uderzeniem z bliska zdobył bramkę kontaktową. Tym samym Polak strzelił gola w czwartym kolejnym meczu Serie A.
Co więcej, stał się najskuteczniejszym Polakiem w historii Serie A.
Ostatecznie AS Roma zwyciężyła 2:1.