Niesamowity mecz Polaków! W 24 minuty rozprawili się z Portugalią i awansowali na młodzieżowe mistrzostwa Europy!

Dziurek/Shutterstock
Reprezentacja Polski wygrała z Portugalią 3:1 w rewanżowym meczu barażowym do mistrzostw Europy do lat 21 i awansowała na turniej finałowy.
W pierwszym spotkaniu w Polsce biało-czerwoni ulegli rywalom 0:1. Tymczasem stratę odrobili już w 5 minucie za sprawą Krystiana Bielika, który najwyżej wyskoczył do piłki po dośrodkowaniu z rożnego i skierował piłkę do siatki głową.
Trzy minuty później było już 2:0 dla podopiecznych Michniewicza. Żurkowski dośrodkował z prawego skrzydła do Kownackiego, a ten pokonał golkipera rywali uderzeniem głową.
To nie był koniec strzelania biało-czerwonych. W 24 minucie na 3:0 strzelił Szymański. Pomocnik Legii zamykał akcję po podaniu Kapustki na dalszy słupek, uderzył, bramkarz próbował jeszcze interweniować, trącił piłkę, ale ta przeszła mu pod ręką i minęła linię.
W 52 minucie bramkę zdobyli gospodarze, którzy od początku drugiej połowy rzucili się do odrabiania strat. Do bramki strzeżonej przez Grabarę trafił Jota. Portugalczyk pokonał naszego golkipera po strzale głową.
Gospodarze w kolejnych minutach cały czas nacierali, ale na nasze szczęście nie zdołali zdobyć już ani jednej bramki i to biało-czerwoni pojadą na młodzieżowe mistrzostwa Europy.
Jakub Kreśliński20 Nov 2018 · 18:20