Co za pokaz siły PSG! Siedem goli mistrzów Francji, Mbappe, Neymar i Messi nie dali szans Lille [WIDEO]

Screen z Twittera
Spotkanie z Lille miało być dla PSG pierwszym poważniejszym testem w tym sezonie. Wypadł on niezwykle okazale. Po znakomitej grze mistrzowie Francji wygrali na terenie rywala aż 7:1.
Od samego początku to podopieczni Christophe'a Galtiera całkowicie zdominowali rywali. Wyjątkowo szybko do siatki trafił Kylian Mbappe, ustanawiając nowy klubowy rekord. Francuz pokonał bramkarza zaledwie po ośmiu sekundach.
Znakomitą asystę przy tym trafieniu zaliczył Leo Messi. W kolejnych minutach PSG miało znakomite szanse na kolejne gole. Fatalnie pudłowali jednak Neymar i Mbappe. Ten ostatni nie trafił do praktycznie pustej bramki, mając dość ostry kąt.
Messi polował na swojego gola. W 17. minucie nie mógł cieszyć się z bramki, bo Mbappe znajdował się na spalonym we wcześniejszej fazie akcji. Dziesięć minut później wszystko było już zgodnie z przepisami, gdy Argentyńczyk przeprowadził dwójkową akcję z Nuno Mendesem.
Jeszcze przed przerwą PSG zadało dwa kolejne ciosy. Pierwsze skrzypce w zespole gości grał Neymar. Brazylijczyk najpierw asystował przy trafieniu Hakimiego, a później sam wpisał się na listę strzelców.
W drugiej części spotkania mistrzowie Francji nie zamierzali odpuszczać, choć prowadzili już bardzo wysoko. Po raz kolejny skutek przyniosła współpraca Neymara i Hakimiego. Tym razem to Marokąńczyk występował w roli asystenta.
Lille zdołało odpowiedzieć za sprawą Jonathana Bamby, który na raty pokonał Gianluigiego Donnarummę. Był to jednak jedynie gol honorowy, a w kolejnych minutach PSG wciąż bawiło się z rywalami.
Efekt przynosiła współpraca Neymara z Mbappe. O relacjach tej dwójki media wiele pisały w ostatnich dniach, lecz na boisku gwiazdorzy potrafią świetnie się uzupełniać. Mecz z Lille był tego doskonałym dowodem.
Francuz skończył mecz z hat-trickiem, a w drugiej połowie przy jego golach asystował właśnie Neymar. Ostatecznie PSG wygrało mecz z Lille aż 7:1, dając na terenie niedawnego mistrza kraju prawdziwy popis futbolu.
Maciej Pietrasik21 Aug 2022 · 22:35