Co za wejście, co za gol! Kacper Kozłowski błyszczy, Pogoń Szczecin wygrywa [WIDEO]

Daniel Trzepacz / Press Focus
Pogoń Szczecin wygrała z Górnikiem Zabrze 2:0 w swoim pierwszym meczu w nowym sezonie Ekstraklasy. W barwach "Portowców" błysnął Kacper Kozłowski.
W spotkaniu niestety nie wziął udziału Lukas Podolski. Trener Jan Urban wyjaśnił powody absencji Niemca.
Początek spotkania należał do gospodarzy ze Szczecina. W 7. minucie Michał Kucharczyk dobrze zachował się na skrzydle, odnalazł w polu karnym Jeana Carlosa, ale ten nie opanował piłki.
W 20. minucie Brazylijczyk zdecydował się na strzał ze skraju pola karnego, jednak na drodze do bramki stanęli obrońcy Górnika. Pogoń dopięła swego dopiero w 33. minucie.
Wtedy Michał Kucharczyk wykorzystał centrę z lewego skrzydła. Doświadczony zawodnik głową skierował futbolówkę do siatki.
Pogoń w pierwszej połowie przeprowadziła jeszcze jedną ciekawą akcję. Kurzawa zagrał prostopadle do Zahovicia, ten chciał wystawić piłkę Kucharczykowi, lecz zabrakło mu precyzji.
Górnik po przerwie próbował gonić wynik, ale nie potrafił stworzyć sobie dobrej okazji do wyrównania. Bardziej konkretna była Pogoń. W 66. minucie na boisku pojawił się Kacper Kozłowski i już 24 sekundy później strzelił gola. Reprezentant Polski wpadł w pole karne, wymanewrował obrońców i ładnym uderzeniem trafił do bramki. Entuzjastyczne reakcje na tę akcję zebraliśmy TUTAJ.
Gospodarze do końca meczu kontrolowali wydarzenia na boisku. Górnik nie miał żadnych argumentów, by zmienić wynik.
Adam Kłos25 Jul 2021 · 21:54