Coś niesamowitego! Co za mecz Ajaksu Amsterdam! Rozbili Real Madryt i wyrzucili ich z Ligi Mistrzów [WIDEO]

Federico Guerra Moran/Shutterstock
Real Madryt przegrał aż 1:4 z Ajaksem Amsterdam w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i odpadł z rozgrywek.
Spotkanie na Santiago Bernabeu rozpoczęło się sensacyjnie. Już w 7 minucie goście wyszli na prowadzenie. Po stracie piłki w środku pola przez gospodarzy Ajax wyszedł z błyskawiczną akcją. Tadić wbiegł w pole karne, wycofał piłkę do Ziyecha, a ten mierzonym strzałem pokonał Courtoisa.
Jeszcze bardziej sensacyjnie zrobiło się w 19 minucie. Tadić minął rywala ruletą, wyłożył piłkę Neresowi, a ten w sytuacji sam na sam z belgijskim bramkarzem podwyższył na 2:0.
"Królewscy" mogli zdobyć kontaktowego gola tuż przed przerwą, ale Gareth Bale, który zmienił wcześniej Lucasa Vazqueza, trafił tylko w słupek.
W 62 minucie mieliśmy już 3:0 po kapitalnym uderzeniu Dusana Tadicia z dystansu. Trafieniu towarzyszyły jednak duże kontrowersje.
Osiem minut później kontaktowego gola strzelił Asensio. Hiszpan pokonał Onanę uderzeniem z pola karnego koło słupka.
Dzieła zniszczenia Realu Madryt dokonał chwilę później Schone, który popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego, lobując źle ustawionego Courtoisa.
Ajax Amsterdam rozbił "Królewskich" na Santiago Bernabeu i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.
Jakub Kreśliński05 Mar 2019 · 22:53