Cracovia wygrała na początek kolejki. "Pasy" wykorzystały grę w przewadze [WIDEO]

Lukasz Sobala / PressFocus
Cracovia pnie się w górę tabeli. "Pasy" w jedenastej kolejce Ekstraklasy wygrały na wyjeździe z Radomiakiem 2:0.
Cracovia objęła prowadzenie w 21. minucie. Goście wyprowadzili świetną kontrę: z piłką pociągnął Kallman, dograł w pole bramkowe, a z bliska do siatki trafił Myszor.
Radomiak miał przewagę, ale niewiele z niej wynikało. W dodatku mógł stracić gola w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Przed polem karnym piłkę przejął Jugas, ale kropnął w poprzeczkę.
Gospodarze skomplikowali sobie sytuację na początku drugiej połowy. Za faul taktyczny czerwoną kartkę obejrzał Justiniano.
Mimo osłabienia Radomiak miał dwie szanse na wyrównanie. Próbował Maurides, ale najpierw nie trafił w bramkę, a później jego strzał zatrzymał Niemczycki.
Cracovia zadała decydujący cios w 73. minucie. W sytuacji sam na sam do bramki trafił Kallman.
Cracovia po jedenastu meczach ma na koncie siedemnaście punktów. Radomiak na razie został z czternastoma oczkami.
Marcin Karbowski30 Sep 2022 · 19:56