Cristiano Ronaldo uratował Juventus przed wielką wpadką! Dublet Portugalczyka po błędach rywali [WIDEO]

Screen z TV
Piłkarze Juventusu rzutem na taśmę wygrali 2:1 z Udinese. Dubletem w końcówce popisał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk skorzystał z dwóch wielkich błędów rywali.
Niedzielne spotkania nie ułożyły się źle dla "Bianconerich". Punkty straciły bowiem Atalanta Bergamo oraz Napoli, więc podopieczni Andrei Pirlo mogli zyskać nad "Azzurrimi" dwa "oczka" przewagi.
Początek meczu był fatalny dla "Juve". W 10. minucie duży błąd popełnił Weston McKennie. Udinese błyskawicznie rozegrało rzut rożny, a Nahuel Molina mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał Wojciecha Szczęsnego.
W 28. minucie McKennie mógł zrehabilitować się za wcześniejszy błąd. Był bliski wpisania się na listę strzelców, ale po jego strzale głową piłka przeszła minimalnie obok słupka. Niewidoczny był Cristiano Ronaldo.
W drugiej połowie niewiele brakowało, aby Udinese podwyższyło prowadzenie. Bliski szczęścia był Stryger Larsen. Ostatecznie Szczęsny nie musiał jednak interweniować, bo piłka przeszła obok słupka.
Momentami Juventus był całym zespołem na połowie rywali, lecz nie przekładało się to na klarowne sytuacje podbramkowe. Ataki "Starej Damy" przez długi czas były wyjątkowo nieporadne.
W 82. minucie Ronaldo uderzał z rzutu wolnego. Strzał byłby niecelny, ale zupełnie niezrozumiale w murze zachował się Rodrigo de Paul. Argentyńczyk zagrał ręką we własnym polu karnym.
Sędzia odgwizdał "jedenastkę", do której podszedł Ronaldo. Portugalczyk nie zmarnował tej okazji, doprowadzając do wyrównania. W samej końcówce po raz drugi wpisał się na listę strzelców.
W 89. minucie Portugalczyk skorzystał z dośrodkowania Adriena Rabiota i głową pokonał bramkarza rywali. Golkiper Udinese zachował się jednak fatalnie, bo piłka leciała prosto w niego.
Dzięki wygranej Juventus znajduje się w czołowej czwórce Serie A. Ma tyle samo punktów co AC Milan oraz Atalanta oraz o dwa "oczka" więcej od Napoli.
Maciej Pietrasik02 May 2021 · 19:54