Cudowna bramka Fatiego w Superpucharze Hiszpanii! Przepiękny strzał z powietrza dał gola w dogrywce [WIDEO]

Ansu Fati popisał się trafieniem niezwykłej urody w czwartkowym spotkaniu Superpucharu Hiszpanii. Wychowanek "Blaugrany" przymierzył z powietrza, nie dając w dogrywce najmniejszych szans bramkarzowi rywali.
Podopieczni Xaviego w drugim z półfinałów tegorocznego Superpucharu Hiszpanii nie mieli łatwej przeprawy z Betisem. Choć po pierwszej połowie prowadzili po golu Roberta Lewandowskiego (więcej TUTAJ), to do wyrównania doprowadził Nabil Fekir.
W 86. minucie na boisku pojawił się Ansu Fati, który zmienił zawodzącego w tym spotkaniu Raphinhę. Jak się okazało, ta roszada była strzałem w dziesiątkę w wykonaniu szkoleniowca FC Barcelony.
Jeszcze w doliczonym czasie gry wychowanek "Barcy" znalazł się w sytuacji sam na sam z Claudio Bravo. Uderzył mocno, pod poprzeczkę, ale wówczas górą był doświadczony golkiper.
Zupełnie inaczej było w 93. minucie. Wówczas z rzutu wolnego dośrodkowywał Marcos Alonso, a jeden z obrońców Betisu wybił futbolówkę przed pole karne. Na skraju "szesnastki" dopadł do niej Fati.
Reprezentant Hiszpanii nie zamierzał się zastanawiać i od razu uderzył z powietrza. Zrobił to wręcz idealnie - nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali i mógł cieszyć się z przepięknego gola.
To nie podłamało jednak Betisu. Jeszcze w pierwszej połowie dogrywki do wyrównania doprowadził Loren Moron. Napastnik świetnie zachował się w polu karnym, przyjmując piłkę i uderzając piętą.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a "Duma Katalonii" awansowała do finału po serii rzutów karnych. W niej Fati także trafił do siatki. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik12 Jan 2023 · 22:20