Wygrana PSG i czerwona kartka Mbappe! Piłkarz zareagował na brutalny faul! [VIDEO]

Vlad1988 / Shutterstock.com
Paris Saint-Germain wygrał na wyjeździe z Nimes Olympique 4:2 w pierwszym sobotnim meczu 4. Kolejki francuskiej Ligue 1. Ozdobą spotkania było trafienie bezpośrednio z rzutu rożnego Angela Di Marii. Obie drużyny skończyły mecz w "10".
Drużyna z Parc des Princes otworzyła wynik w 36. minucie. Thomas Meunier zagrał przed bramkę do Neymara, który wślizgiem "wpakował" ją do bramki. Chwilę później było już 2:0. Gola bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił Angel Di Maria.
Po przerwie odpowiedzieli gospodarze. Pięknym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Antonin Bobichon. Alphonse Areola był bez szans. Potem golkiper drużyny ze stolicy skapitulował po raz drugi. Z rzutu karnego pokonał go Teji Savanier.
To jednak nie wystarczyło, aby beniaminek sprawił ogromną niespodziankę. W 77. minucie Presnel Kimpembe zagrał piłkę za linię obrony. Doskonale "zgasił" ją Kylian Mbappe, wbiegł w pole karne i mocnym strzałem pokonał bramkarza. W doliczonym czasie gry rezultat na 4:2 ustalił Edinson Cavani.
Chwilę potem bezpośrednio czerwone kartki otrzymali Savanier oraz Mbappe. Piłkarz PSG został brutalnie powstrzymany, gdy wychodził do kontry. Młody Francuz w rewanżu odepchnął rywala i został wyrzucony z boiska.
Podopieczni Thomasa Tuchela są liderem tabeli z kompletem 12 punktów. W następnej kolejce zagrają u siebie z AS Saint-Etienne.
Natomiast "Krokodyle" plasują się na piątej pozycji ze zdobytymi sześcioma "oczkami". Ich kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Girondins Bordeaux.