Czerwony Bale uratował Real Madryt przed przegraną! Błąd Ramosa, piękna akcja bramkowa "Królewskich" [WIDEO]

Brais Seara / Shutterstock.com
Villarreal CF zremisował z Realem Madryt 2:2 (1:1) w ostatnim niedzielnym meczu 3. kolejki La Ligi. Ozdobą spotkania była akcja bramkowa "Królewskich".
Początek starcia bezapelacyjnie należał do gospodarzy. Piłkarze Villarrealu CF wyraźnie zdominowali gości, którzy wydawali się być zagubieni.
Moment zawahania Sergio Ramosa w 12. minucie był bardzo kosztowny. Kapitan "Królewskich" stracił piłkę w środku pola, co zapoczątkowało akcję bramkową Villarrealu. Chwilę później Gerard Moreno wpakował piłkę do siatki Realu.
Podopieczni Zinedine'a Zidane'a doszli do głosu pod koniec pierwszej połowy. Tuż przed przerwą przeprowadzili piękną akcję, w której szczególnie błysnął Luka Jović. W jej wyniku Gareth Bale wpakował piłkę do pustej bramki.
Tuż po powrocie z szatni "Królewscy" rzucili się na gospodarzy. Groźnie uderzył Toni Kroos, a piłka po strzale Karima Benzemy wpadła nawet do bramki rywali, ale Francuz był na milimetrowym spalonym, wobec czego sędzia po analizie VAR nie uznał tego trafienia.
Ogromna przewaga gości nie została ostatecznie przypieczętowana zdobyciem drugiego gola. Dwadzieścia minut przed końcem gracze Villarrealu zdołali wreszcie przejść do ofensywy. Pod bramką Thibaut Courtois nagle zrobiło się gorąco, a po chwili Belg został pokonany przez Moi Gomeza.
"Królewscy" ruszyli pod bramkę gospodarzy. W 85. minucie groźnie uderzył Luka Modrić, ale jego strzał z dystansu obronił Andres Fernandez. Chwilę później golkiper skapitulował po strzale Garetha Bale'a. Walijczyk swoim drugim trafieniem w tym meczu uratował "Królewskich" przed porażką.
Tuż przed końcowym gwizdkiem Bale otrzymał drugą żółtą kartkę za wejście wyprostowaną nogą, w efekcie dostał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Co warte uwagi, pierwszą żółtą kartkę zobaczył on trzy minuty wcześniej.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.