Czesi dopięli swego, nie poszli w ślady Polaków! Koniec marzeń Mołdawii o EURO 2024 [WIDEO]

Screen z X
Reprezentacja Czech na zakończenie eliminacji do EURO 2024 wygrali 3:0 z Mołdawią i dzięki temu zagrają na turnieju w Niemczech. Ich rywale nie byli w stanie sprawić kolejnej sensacji, a mecz w Ołomuńcu kończyli w dziesiątkę.
Nasi południowi sąsiedzi, podobnie jak Polacy, na przestrzeni całych eliminacji nie ustrzegali się wpadek. Kilka miesięcy temu w Kiszyniowie nie potrafili znaleźć sposobu na reprezentację Mołdawii.
W poniedziałkowy wieczór do awansu wystarczał im remis, ale celem było rzecz jasna pokonanie rywali. W czwartej minucie było blisko niespodzianki - Stanek świetnie zachował się na linii po strzale Raty.
Pod koniec pierwszego kwadransa gry Czesi wyszli jednak na prowadzenie. David Doudera urwał się rywalowi po lewej stronie boiska i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem.
W końcówce pierwszej połowy gra mocno się zaostrzyła, ale brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Na początku drugiej części meczu sytuacja Mołdawii skomplikowała się jeszcze bardziej. Za uderzenie łokciem w twarz rywala z boiska za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką wyleciał Baboglo.
W 72. minucie stało się jasne, że Czesi na pewno zagrają na EURO 2024. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował debiutujący w narodowych barwach Tomas Chory.
W końcówce wynik na 3:0 ustalił jeszcze Tomas Soucek. Nasi południowi sąsiedzi mogli więc odetchnąć z ulgą, bo nie zabraknie ich na turnieju w Niemczech. Rywalizację w grupie kończą na drugim miejscu, za Albanią, ale przed reprezentacją Polski.
Maciej Pietrasik20 Nov 2023 · 22:35