OD 19:00
Obejrzyj w
Okno Transferowe
Subskrybuj
  • Barcelona sfinalizuje w końcu transfer Lewandowskiego?
  • Gościem specjalnym programu jest Fabrizio Romano!

Czesław Michniewicz szykuje zaciąg z młodzieżówki. Będzie ciekawy powrót do reprezentacji Polski

Czesław Michniewicz szykuje zaciąg z młodzieżówki. Będzie ciekawy powrót do reprezentacji Polski
Marcin Bulanda/Pressfocus
Autor: Marcin Karbowski 13 maj 2022 | 15:28
Pojawiają się nazwiska kolejnych piłkarzy, których Czesław Michniewicz powoła na czerwcowe zgrupowane reprezentacji Polski. Selekcjoner szykuje poważny zaciąg z młodzieżówki.
Polaków w czerwcu czekają cztery mecze w ramach Ligi Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się z Walią, Holandią i dwa razy z Belgią.
Dalsza część tekstu pod wideo
Michniewicz zgrupowanie wykorzystana przyjrzenie się kilku nowym piłkarzom. Jako pierwsi informowaliśmy, że powołanie otrzyma Jakub Kiwior ze Spezii. Dla 22-latka będzie to pierwszy kontakt z seniorską reprezentacją Polski.
W kadrze ma się znaleźć jeszcze przynajmniej trzech graczy młodzieżówki. Sebastian Staszewski z "Interii" podał, że poza Kiwiorem powołania dostaną Nicola Zalewski z Romy, Sebastian Walukiewicz z Cagliari i Jakub Kamiński z Lecha. Wszyscy mają za sobą debiut w pierwszej drużynie biało-czerwonych. Wszyscy też - także Kiwior - w razie potrzeby mają być do dyspozycji młodzieżówki.
Zalewski i Kamiński zaliczyli po jednym występie w reprezentacji Polski - w zeszłym roku zagrali z San Marino. Ciekawszy wydaje się powrót Walukiewicza, który pod koniec kadencji Jerzego Brzęczka wyrósł na stopera numer trzy kadry. Jego pozycja jednak osłabła ze względu na urazy i utratę miejsca w podstawowym składzie Cagliari.
W tym sezonie Walukiewicz zaliczył zaledwie siedem występów w Serie A. Większość z nich na początku rozgrywek. 22-latek od października przez blisko pół roku leczył kontuzje. Po powrocie do gry zaliczył w lidze zaledwie dwa epizody.
Na zgrupowaniu ma się też pojawić Gabriel Slonina z Chicago Fire - zapowiedział to już Michniewicz. Dla 17-latka będzie to pierwszy kontakt z jakąkolwiek reprezentacją Polski.
Źródło: Twitter