"Często tworzył przewagę". Niemcy chwalą Jakuba Kamińskiego za mecz z Bayernem

Paweł Andrachiewicz
Jakub Kamiński strzelił gola dla Wolfsburga w meczu z Bayernem (2:4). Reprezentant Polski zbiera niezłe recenzje w niemieckich mediach.
Kamiński mecz z Bayernem rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się już w 30. minucie. "Wilki" przegrywały wtedy już 0:3.
Polski skrzydłowy trafił do bramki tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Był to jego pierwszy gol w Bundeslidze. Wcześniej w barwach Wolfsburga trafił tylko w Pucharze Niemiec.
Grę 20-latka docenił zwłaszcza portal "Sport.de". Polak otrzymał od tego serwisu notę 2,5. Wyżej w barwach Wolfsburga oceniono tylko Mattiasa Svanberga.
- Po jego zmianie doszło do zmiany systemu Wolfsburga. Często tworzył przewagę na lewym skrzydle. Zdobył bramkę po sprytnym ruchu. Pozostał aktywny do końca meczu - czytamy.
Niżej, bo na 3, występ Kamińskiego oceniły "Bild" i "Kicker". Pierwsze z pism żadnego gracza Wolfsburga nie oceniło wyżej. Drugie - tylko Svanberga. Brytyjska redakcja "Eurosportu" przyznała Polakowi nawet 8.
Wolfsburg przegrał dwa ostatnie mecze w lidze. Obecnie jest siódmy w tabeli. Do wyprzedzającego go Freiburga traci pięć punktów.
Marcin Karbowski06 Feb 2023 · 08:37
Źródło: Twitter, sport.de