Czternasta wygrana AS Monaco, cały mecz Glika

CosminIftode/Shutterstock
AS Monaco pokonało przed własną publicznością FC Metz 3:1 (1:0) w drugim niedzielnym meczu 22. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Louis II całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Kamil Glik. Prowadzenie obrońcom tytułu zapewnił w doliczonym czasie pierwszej połowy precyzyjnym uderzeniem z dystansu Brazylijczyk Jorge.
Po zmianie stron podwyższył kapitalnym strzałem w "okienko" z narożnika pola karnego Algierczyk Rachid Ghezzal. Pięć minut później kontaktową bramkę głową zdobył Senegalczyk Ibrahima Niane, ale ostatnie słowo należało do mistrzów Francji.
Dziewięć minut przed końcem przebojowy rajd Fabinho w polu karnym wykończył z bliska Portugalczyk Rony Lopes. Zespół z Księstwa po czternastej wygranej w sezonie awansował na trzecie miejsce w tabeli.
Drużyna z Lotaryngii doznała natomiast już piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal zamyka klasyfikację.