Cztery gole i remis w meczu Espanyolu z Realem Betis

Christian Bertrand/Shutterstock
Espanyol Barcelona zremisował przed własną publicznością z Betisem Sewilla 2:2 (1:1) w trzecim niedzielnym spotkaniu 17. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na RCDE Stadium prowadzenie przyjezdnym po zaledwie czterech minutach gry zapewnił strzałem głową z bliska Borja Iglesias.
Kwadrans później wyrównał po efektownej szarży Sergi Darder, który minął na połowie rywali dwóch obrońców i zaskoczył golkipera gości płaskim uderzeniem.
Cztery minuty przed przerwą drugiego gola dla "Papużek" zdobył z bliska Kolumbijczyk Bernardo Espinosa, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Remis "Verdiblancos" uratował uderzeniem głową z kilku metrów Marc Bartra.
Zespół z Andaluzji po raz piąty w tym sezonie podzielił się punktami z rywalami i pozostał na dwunastej lokacie w tabeli. Drużyna z Katalonii natomiast zremisowała po raz czwarty w bieżących rozgrywkach i zamyka w tym momencie klasyfikację.