Cztery gole Portugalii w Belgradzie. Pewne zwycięstwo mistrzów Europy [WIDEO]

Vlad1988 / shutterstock.com
Serbia przegrała przed własną publicznością z Portugalią 2:4 (0:1) w drugim sobotnim meczu piątej kolejki grupy B eliminacji Euro 2020.
Na Stadionie Rajko Mitica w Belgradzie obrońcy tytułu objęli prowadzenie trzy minuty przed przerwą, kiedy to błąd golkipera gospodarzy wykorzystał z bliska William Carvalho.
Trzynaście minut po zmianie stron podwyższył uderzeniem w długi róg Goncalo Guedes, który wcześniej w narożniku pola karnego znakomicie poradził sobie z obrońcą rywali.
Dziesięć minut później kontaktowe trafienie strzałem głową uzyskał Nikola Milenković, ale dwanaście minut później w sytuacji sam na sam perfekcyjnie zachował się Cristiano Ronaldo, podcinając technicznie piłkę nad wybiegającym bramkarzem.
Pięć minut przed końcem Aleksandar Mitrović efektownym uderzeniem pod poprzeczkę w krótki róg podtrzymał nadzieję miejscowych na korzystny wynik, ale szybko zgasił ją Bernardo Silva, który niespełna 60 sekund później przypieczętował sukces gości płaskim strzałem przy słupku.
Mistrzowie Europy po pierwszym zwycięstwie w tych eliminacjach awansowali na drugą lokatę w klasyfikacji. Na jej czele jest z dużą przewagą Ukraina. Zespół z Bałkanów po drugiej porażce w tych eliminacjach spadł na czwarte miejsce w tabeli.
Marcin Karbowski07 Sep 2019 · 23:02