Cztery gole w meczu Levante z Espanyolem

Голубович Дмитрий, wikipedia
Cztery gole i czerwoną kartkę zobaczyli kibice w pierwszym niedzielnym meczu 33. kolejki hiszpańskiej La Liga. Levante UD zremisował u siebie z Espanyolem Barcelona 2:2
Goście objęli prowadzenie w 16. minucie po kontrataku. Borja Iglesias zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego i nie dał żadnych szans na interwencję bramkarzowi. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Ruben Vezo.
Minęło niecałe 180 sekund i zrobiło się 2:1 dla przyjezdnych. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Marc Roca. Kilka chwil potem punkt miejscowym zapewnił Ruben Rochina. Ostatni kwadrans gospodarze grali w "10", bowiem Rochina otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Rezultat jednak nie uległ już zmianie.
Drużyna z Walencji zajmuje 16. miejsce w tabeli, mając dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W następnej kolejce podopieczni Paco Lopeza zmierzą się u siebie z Realem Betis Sewilla.
Natomiast zespół z Katalonii plasuje się na 10. pozycji i traci cztery "oczka" do siódmego Athletiku Bilbao. Kolejnym rywalem Espanyolu będzie Celta Vigo.