Czwarte z rzędu zwycięstwo Bayernu, Lewandowski bez gola

lev radin / Shutterstock.com
VfB Stuttgart przegrał u siebie z Bayernem Monachium 0:1 (0:0) w sobotnim meczu 17. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Mercedes-Benz-Arena całe zawody w szeregach gości zaliczył Robert Lewandowski. Z kolei w ekipie gospodarzy od początku drugiej połowy grał Marcin Kamiński, który zastąpił Simona Terodde.
Obrońcy tytułu zwycięskiego gola zdobyli dopiero jedenaście minut przed końcem, kiedy to mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Thomas Mueller.
Beniaminek mógł wyrównać w doliczonym czasie gry, ale rzut karny zmarnował Kongijczyk Chadrac Akolo, którego słaby strzał obronił Sven Ulreich.
Dzięki czwartej wygranej z rzędu Bawarczycy umocnili się na pozycji lidera tabeli. "Die Schwaben" doznali natomiast czwartej kolejnej porażki i spadli na czternastą lokatę w klasyfikacji.