Damian Szymański w podwójnej koronie! Wielki sukces drużyny reprezentanta Polski

ANP/SIPA USA/PressFocus
AEK Ateny skompletował dublet! Drużyna Damiana Szymańskiego do mistrzostwa dołożyła Puchar Grecji. W finale tych rozgrywek pokonała PAOK Saloniki 2:0.
Organizacji finału Pucharu Grecji towarzyszyło wielkie zamieszanie. Ze względów bezpieczeństwa żadne z miast nie chciało Zorganizować meczu. Grecy wpadli nawet na pomysł, by finał rozegrać poza granicami kraju. Jako jego arenę rozważali stadion w Sosnowcu.
Ostatecznie mecz odbył się w Wolos, ale przy pustych trybunach. Sędziował Felix Brych.
Niemiec już w 6. minucie pokazał czerwoną kartkę Lazarosowi Rocie z AEK. Nie podłamało to jednak graczy z Aten, którzy objęli prowadzenie dwadzieścia minut później. Gola strzelił Harold Moukoudi. W doliczonym czasie wynik ustalił Paulo Fernandes.
Szymański wyszedł w podstawowym składzie AEK. Na boisku przebywał do 61. minuty. Był to jego 34. mecz w tym sezonie.
W finale zagrał też Tomasz Kędziora z PAOK. Były obrońca Lecha wszedł do gry w 86. minucie spotkania. W zespole z Salonik zagrał dziesiąty raz.
Marcin Karbowski24 May 2023 · 23:09
Źródło: polsatsport.pl