Dania już w półfinale Euro 2020! Czesi mogą czuć żal do sędziego [WIDEO]

Zheng Huansong / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 3 lip 2021 | 19:56
Reprezentacja Danii awansowała do półfinału Euro 2020! Dokonała tego dzięki pokonaniu Czechów 2:1.
Duńczycy rozpoczęli kapitalnie. Prowadzili już od 5. minuty, gdy głową piłkę do bramki skierował Delaney. Rzutu rożnego, po którym Duńczyk wpisał się na listę strzelców, nie powinno jednak być. Piłkę poza boisko wybił bowiem Dolberg. Więcej o tym zdarzeniu piszemy TUTAJ.
Czesi próbowali atakować, ale robili to dość niemrawo. Bodaj najlepszą okazję miał Holes, ale w 24. minucie jego strzał obronił Schmeichel.
Duńczycy drugi cios zadali tuż przed przerwą. Tym razem wszystko było w zgodzie z przepisami. Maehle cudownie dośrodkował z lewego skrzydła, a z bliska do bramki trafił Dolberg.
Czesi na poważnie zabrali się do roboty od początku drugiej połowy. W krótkim czasie zamieszania narobili Krmencik i Barak, ale w obu przypadkach skutecznie interweniował Schmeichel.
Duński bramkarz nie miał nic do powiedzenia w 49. minucie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła z pierwszej piłki celnie uderzył Schick, który strzelił swojego piątego gola na turnieju.
Później napór Czechów nieco osłabł. Duńczycy swojej szansy szukali głównie w szybkich wypadach. Blisko gola byli w 78. minucie, gdy groźny strzał z linii pola karnego oddał Poulsen. Świetną paradą popisał się jednak Vaclik. Chwilę później sam na sam z czeskim bramkarzem znalazł się Maehle, ale nie zdołał go pokonać.
Czesi jeszcze raz rzucili się do ataku w końcówce gry. Nie potrafili jednak stworzyć sobie dogodnej okazji do wyrównania i doprowadzenia do dogrywki.

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 40

3 lip 2021 | 19:57
0
No i Czesi przegrali przez głupi błąd sędziego w erze varu...
3 lip 2021 | 20:07
0
Nie byłoby rożnego, nie byłoby bramki... Jednak równie dobrze Czesi mogli wybronić ten stały fragment gry. Nie pierwszy nie ostatni błąd, co zrobisz jak nic nie zrobisz
3 lip 2021 | 20:09
0
Równie dobrze mógłbyś mówić, że przy np. karnym z kapelusza bramkarz wciąż może obronić
3 lip 2021 | 20:13
A nie może? Może. Taki jest sport. Oczywiście cudownie byłoby, żeby takie farfocle w wykonaniu sędziów etc nie miały miejsca, szczególnie przy obecnych możliwościach technologicznych, jednak możemy sobie psioczyć, gdybać i zastanawiać się co by było gdyby. Może doczekamy się czasów kiedy sędzia będzie mógł bez żadnego problemu zweryfikować takie sytuacje czy ludzie siedzący na varze. Każdy dobrze wie jak jest to pojebane i mnie też to irytuje, jednak czy to kiedyś boska ręka Diego, gol widmo Liverpoolu czy gol Francji z Irlandią po ręce Thierry Henry... Dziwne sytuacje, krzywdzące jedną drużynę były i jeszcze pewnie chwilę będą dopóki leśne dziadki tego nie ogarną
0

Ps dopóki nie będzie Challengu na życzenie jak w siatkówce czy też po prostu analizy przez var każdej wątpliwej/stykowej sytuacji taki kwiatki będą się zdarzać. Nawet mimo Varu ileż było pojebanych anulacji bramek bo jakiś psuedo spalonych na "paznokieć" i możemy gdybać czy to jest fair czy nie fair, czy jest to z duchem gry czy nie
3 lip 2021 | 20:24
0
Słabe jest to, że w takiej sytuacji VAR nie może interweniować. Gdyby musieli sprawdzać wszystko, to pewnie mecze by się strasznie przedłużały. Moim zdaniem mogliby wprowadzić tak, jak w siatkówce, po 1-3 weryfikacje na życzenie, zgłaszane przez kapitana zespołu lub trenera. Nie wiem, czy w tej sytuacji Czesi by z tego skorzystali, ale zawsze bardziej sprawiedliwy system.
3 lip 2021 | 20:32
0
Ale dlaczego nie może interweniować? W TV powtórki mamy po 3 sekundach od takich wydarzeń a ci na varze nie? Jeśli widzą to samo to co za problem zgłosić to głównemu. Wszystko zajeło by z 15 sekund.
3 lip 2021 | 20:36
0
To pytanie zadaje sobie chyba większość ludzi związanych z piłką nożna od dłuższego czasu. VAR miał być zbawieniem a wychodzi na to, że jest jeszcze więcej kontrowersji i dziwnych sytuacji z tym związanych
3 lip 2021 | 20:33
0
No i właśnie tak źle i tak nie dobrze. VAR weryfikowałby każdą wątpliwą sytuację to źle, bo mecz by się przeciągał. VAR weryfikuje tylko faule, karne, spalone też źle bo nie pomoże w takiej sytuacji...( chociaż te niektóre weryfikacje to i tak kant dupy rozbić) Kolejna sprawa, bo osobiście nie zwróciłem uwagi, bo początek meczu grał w tle czy Czesi w ogóle protestowali po przyznaniu tego rzutu rożnego Duńczykom? ( w kwestii ewentualnego wzięcia Challengu gdyby tak możliwość istniała )
3 lip 2021 | 20:03
0
Uwaga, Pan Boniek ma wam coś do powiedzenia: Danii włączyła się Polska z 2016 roku. Dymają nas już Czechy, Słowacja, Szwajcaria i Węgry oraz ponad 6 razy mniejsza Dania. Niedługo odjedzie nam Gibraltar, Andorra, San Marino, a następnie państwo Watykan. Ale to nic, Pan Boniek i tak powie, że za jego kadencji uczyniliśmy ogromny postęp.
4 lip 2021 | 05:10
0
Moze reprezentacja jeszcze daje rade ale kluby to juz dno totalne Znowu wpierdol bedzie w pucharach Jeszcze tylko kilka dni
3 lip 2021 | 20:11
0
skoro var nie ingeruje w zwykłe faule ale można cofać gola jak był wcześniej faul
to dlaczego tutaj nie cofnięto gola jak ewidentnie był nie słuszny rożny z którego padł gol.. paranooja
Szyny były złe i podwozie też było złe
Doslownie i te krzeselka plastikowe co kiedyś były niebieskie... Gdyby nie piłkarze, to ten turniej to masakra jeśli chodzi o organizację
0
Doslownie i te krzeselka plastikowe co kiedyś były niebieskie... Gdyby nie piłkarze, to ten turniej to masakra, jeśli chodzi o organizację
0
Ewidentnie Czechom włączyła się Polska, ale z tych mistrzostw. Tragiczna pierwsza połowa i próba odrabiania strat w końcówce
3 lip 2021 | 20:22
0
sędziowanie na tym turnieju jest słabe, i co mecz sędziownie tylko to potwierdzają.
3 lip 2021 | 20:06
0
dlaczego ten kretyn zdjął Schicka? :)
0
Przede wszystkim Duńczycy nie przekonali mnie grą. Po meczu z Rosją mieli być czarnym koniem tych mistrzostw, a wygrali o włos i szczęśliwie
3 lip 2021 | 20:51
0
Dania grała wielkiego ch...a i tak wygrała. To Czesi przeważali i mieli więcej sytuacji i gdyby nie to oszustwo z rzutem rożnym, to kto wie, jak by się to potoczyło. Może dogrywka i karne...
3 lip 2021 | 22:55
0
XD boli dupsko co nie, przecietny zespòl odpadl a wy sie jaraliscie nimi jak Brazylią
4 lip 2021 | 00:55
0
Rzut rożny to dosyć niebezpieczny stały fragment gry i co jak co VAR powinien sprawdzać dla kogo się on ostatecznie należy.
0
Nie ma Belgii jest za to Dania ;) ciekawy jestem jak sobie poradzą w półfinale.
0
No szkoda Czechów
0
Niech sie poskarżą w UE to może zamkną jakąś duńską kopalnię:)
3 lip 2021 | 20:29
0
Mam przeczucie, ze UKR dopierdoli "Anglii"
0
powinna być dogrywka ale sedzia spartolil i zaliczyl sędzine w szatni ni ladnie wolal robic to niz patrzec na ekran varu bezwstydny gościu