Milan liderem Serie A, Daniele Maldini z pierwszym golem w klubie! Z trybun obserwował to dumny ojciec [WIDEO]

Daniel Maldini w sobotnie popołudnie zadebiutował w wyjściowym składzie Milanu w Serie A. Spotkanie ze Spezią uczcił pierwszym golem w barwach ukochanego klubu. Z trybun obserwował to jego ojciec i legenda klubu, Paolo.
Klan Maldinich od dekad związany jest z "Rossonerimi". Wielkie sukcesy w barwach tego klubu święcił Cesare, ojciec Paolo, żywej legendy klubu z przełomu wieków.
Obrońca, który na San Siro spędził całą karierę, a obecnie pełni rolę dyrektora technicznego, rozegrał dla Milanu ponad 900 oficjalnych spotkań. W klubowej szkółce szkolił się też jego syn, Daniel.
19-latek do tej pory wchodził na boisko w Serie A jedynie z ławki rezerwowych. Zmieniło się to dopiero w sobotnie popołudnie, gdy Stefano Pioli umieścił tego zawodnika w wyjściowej jedenastce na mecz ze Spezią.
W 48. minucie Daniel Maldini zdobył debiutanckiego gola w barwach "Rossonerich" w Serie A. Pierre Kalulu dośrodkował z prawej strony na głowę nastolatka, który umieścił piłkę w siatce i utonął w objęciach kolegów.
Ofensywny pomocnik poszedł więc w ślady słynnego ojca i dziadka i mógł cieszyć się z bramki dla Milanu w rozgrywkach Serie A. Paolo wszystko obserwował zresztą z trybun.
- Wspaniała historia. Daniel Maldini strzela gola dla Milanu. Trzecie pokolenie. 12 lat i 177 dni od ostatniego meczu Paolo na poziomie Serie A - podsumował Mateusz Święcicki z Eleven Sports.
Maldini przebywał na boisku do 59. minuty i niedługo przez zmianą zarobił żółtą kartkę. Spezia ambitnie walczyła o zmianę rezultatu. W 80. minucie do wyrównania doprowadził Daniele Verde.
Ostatecznie "Rossoneri" sięgnęli jednak po komplet punktów na terenie rywala za sprawą Brahima Diaza, który w 86. minucie najprzytomniej zachował się w podbramkowym zamieszaniu.
Dzięki wygranej 2:1 Milan awansował na pierwsze miejsce w tabeli Serie A. Wicemistrzowie Włoch pozostają niepokonani i mają na koncie 16 punktów.
Maciej Pietrasik25 Sep 2021 · 16:25