Dawid Kownacki zadebiutował w barwach Fortuny Dusseldorf! Asysta polskiego napastnika

Dziurek / shutterstock.com
Dawid Kownacki zadebiutował w barwach Fortuny Dusseldorf w meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen (1:4) w Pucharze Niemiec i zaliczył asystę.
Polski napastnik mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 56 minucie, zmieniając Marvina Duckscha. W 71 minucie zaliczył asystę. Wyłożył piłkę Henningsowi, który przerzucił ją nad bramkarzem rywali. Była to bramka na 1:3 dla gości.
Wcześniej dla gospodarzy strzelali Kutucu, Sane oraz Uth.
W 87 minucie drugą bramę zdobył Sane, podwyższając prowadzenie Schalke na 4:1. Tym samym nowy klub Dawida Kownackiego pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Niemiec.
Już 10 lutego polski napastnik będzie miał kolejną szansę na występ, gdyż Fortuna Dusseldorf zmierzy się w Bundeslidze z VFB Stuttgart.
Jakub Kreśliński06 Feb 2019 · 22:28