Dublet Dawida Kownackiego w ostatnim meczu sezonu! Piękna akcja Polaka na pożegnanie z Fortuną

Dawid Kownacki po sezonie rozstanie się z niemiecką Fortuną Duesseldorf. Polak w niedzielę dwukrotnie trafił do siatki w ostatnim meczu sezonu, dając swojej drużynie wygraną w starciu z Kaiserlautern.
26-latek w sezonie 2022/2023 był najlepszym strzelcem Fortuny. Jego zespół mimo goli i asyst Kownackiego nie zdołał się jednak włączyć do walki o awans do 1. Bundesligi.
Napastnikowi w czerwcu kończy się obecny kontrakt. Już pod koniec zeszłego roku władze Fortuny poinformowały o tym, że umowa napastnika nie zostanie przedłużona.
Mimo tego nie zdecydowano się na jego sprzedaż w zimowym okienku. Wiadomo już, że Kownacki od przyszłego sezonu występował będzie w barwach Werderu Brema.
W przeciwieństwie do Fortuny, będzie więc grał w 1. Bundeslidze. Z obecnym klubem pożegnał się jednak w najlepszy możliwy sposób - dwoma golam w spotkaniu ostatniej kolejki.
Akcja Polaka z 17. minuty była zresztą znakomita. "Kownaś" dostał piłkę przed polem karnym i wpadł w "szesnastkę", gdzie w pewnym momencie miał wokół siebie aż czterech rywali.
Napastnik minął jednak wszystkich przeciwników i strzałem pod poprzeczkę nie dał większych szans bramkarzowi. Zobaczycie to TUTAJ.
Nie był to jednak koniec popisów "Kownasia" w tym meczu. W 76. minucie snajper wykończył kontrę drużyny, wykorzystując dobre dogranie Klausa. Tym razem Polakowi pozostało tylko umieszczenie piłki w praktycznie pustej bramce. Po chwili napastnik opuścił boisko, owacyjnie żegnany przez kibiców gości. W 89. minucie wynik na 0:3 ustalił jeszcze Ginczek.
Maciej Pietrasik28 May 2023 · 16:12