Dawid Kubacki znów był bezkonkurencyjny! Polak potwierdził wielką formę i wygrał kolejny konkurs! [WIDEO]

Screen z Twittera
Dawid Kubacki nie miał sobie równych podczas tego weekendu. Polak wygrał drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. W niedzielę wyprzedził Anze Laniska oraz Mariusa Lindvika
Do drugiego konkursu w Wiśle zakwalifikowało się dziewięciu Polaków. Zabrakło między innymi Kamila Stocha, który oddał bardzo dobry skok, ale został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.
Pierwsza seria nie była zbyt udana dla większości "Biało-Czerwonych". Już po jednym skoku rywalizację zakończyli Kacper Juroszek (31. miejsce - 121 metrów), Jan Habdas (34. miejsce - 118,5 metra), Stefan Hula (37. miejsce - 118,5 metra), Jakub Wolny (40. miejsce - 116,5 metra), Aleksander Zniszczoł (45. miejsce - 118,5 metra) oraz Maciej Kot (50. miejsce - 113 metrów).
W czołowej trzydziestce znalazło się tylko trzech Polaków. 23. miejsce po pierwszej serii zajmował Paweł Wąsek (125 metrów), a 13. był Piotr Żyła (125,5 metra). Po raz kolejny ze świetnej strony pokazał się Dawid Kubacki.
Zwycięzca sobotnich zmagań osiągnął 131 metrów. Na dodatek skakał w bardzo słabych warunkach, więc dodano mu sporo punktów za wiatr. Dzięki temu Polak zajmował pozycję lidera.
W drugiej serii znakomicie spisał się Piotr Żyła, który poszybował na odległość 130,5 metra. W efekcie awansował do pierwszej dziesiątki - skończył konkurs na 9. miejscu. 23. lokatę utrzymał Wąsek, uzyskując 123,5 metra.
Kubacki skakał jako ostatni i potwierdził swoją dominację. Osiągnął aż 133,5 metra, zdecydowanie wyprzedzając wszystkich rywali. Kolejne miejsca na podium zajęli Anze Lanisek oraz Marius Lindvik.