Debiut Kurzawy w Ligue 1! Porażka Amiens na własnym boisku

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Amiens SC uległo u siebie Montpellier HSC 1:2 (0:0) w sobotnim meczu drugiej kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade de la Licorne zawody z ławki rezerwowych rozpoczął Rafał Kurzawa. Pomocnik reprezentacji Polski dopiero osiemnaście minut przed końcem zastąpił Quentina Cornette.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił siedem minut po zmianie stron kapitalnym uderzeniem z narożnika pola karnego Florent Mollet. Minutę przed wejściem Kurzawy podwyższył precyzyjnym strzałem przy słupku Tunezyjczyk Ellyes Skhiri.
Osiem minut przed końcem kontaktowe trafienie uzyskał z rzutu karnego Senegalczyk Pape Moussa Konate, ale na więcej nie było już stać gospodarzy.
Dzięki pierwszej wygranej w sezonie zespół z Langwedocji przesunął się na jedenaste miejsce w tabeli. Drużyna z Pikardii doznała natomiast drugiej porażki i spadła na osiemnastą lokatę w klasyfikacji.
Rozczarowanie doświadczyli także kibice na Stade Louis II. AS Monaco bezbramkowo zremisowało bowiem z Lille OSC, a Radamel Falcao zmarnował w drugiej połowie rzut karny. Cały mecz w ekipie z Księstwa, która jest piąta w tabeli, zaliczył Kamil Glik.